World Usability Day Wrocław

because experience matters

Listopad 25, ASP Wrocław

Prelegenci

Speaker

Projektantka. Pracowała dla Copenhagen Institute of Interaction Design. Atywna na scenie startupowej od kilku lat. Uwielbia odkrywać równowagę między psychologią a światem cyfrowym, przy czym nie zapomina o użytkownikach.

Lisa Apers
Digital Designer

Speaker

Założyciel FUZERS. Przedsiębiorca i projektant usług z zamiłowaniem do projektów z zakresu projektowania doświadczeń użytkowników (customer experience design). Inicjator i organizator TEDxLublin oraz od 2016 roku jeden z europejskich ambasadorów programu TEDx.

Piotr Wojciechowski
CEO, Service Designer

Speaker

Wykładowca w Katedrze Multimediów w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, absolwent Wydziału Informatyki tej samej uczelni. Specjalizuje się w zagadnieniach Human-Computer Interaction, Augmented Reality oraz Interactive Digital Storytelling. Certyfikowany ekspert programów Adobe (ACE).

Marcin Wichrowski
Wykładowca

Speaker

Projektantka interakcji i badaczka z 10-letnim doświadczeniem, trener biznesu, obecnie wspiera firmy w rozwoju kompetencji UX ich zespołów. Współautorka bestsellerowej książki "Badania jako podstawa projektowania user experience", wydanej przez wydawnictwo PWN.

Iga Mościchowska
Interaction designer & user researcher

Speaker

Artystka, projektant, nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, gdzie od 4 lat prowadzi Pracownię Projektowania Obiektów Multimedialnych i Interaktywnych przy Centrum Sztuk Użytkowych.

Dominika Sobolewska
Wykładowca, Artysta

Speaker

Projektant produktów codziennego użytku, doktorant oraz wykładowca Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta oraz Poznańskiej School Of Form. Absolwent Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Katedrze Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego.

Krzysztof Kubasek
Projektant

Speaker

Ekspertka z ponad 10-letnim doświadczeniem w realizacji badań usability i badań marketingowych. Doktorantka i pracownik Laboratorium Human Computer Interaction na Politechnice Wrocławskiej.

Julia Falkowska
Badaczka UX

Speaker

Od ponad 12 lat działa w obszarze digital. Na co dzień pomaga definiować, budować oraz dostarczać produkty i usługi, które łączą potrzeby ludzi i biznesu.

Krzysztof Piwowar
Design manager

Speaker

Dmytro has been in the industry for more than 13 years and specialise in User Interface and Interaction design, Information Architecture and User Experience.

Dmytro Svarytsevych
User Experience Analyst

Speaker

Autor audiodeskrypcji i napisów do filmów polskich i zagranicznych. Współtwórca pierwszego w internecie kina dla osób niewidomych i niesłyszących ADAPTER.pl. Koordynator działań audiodeskrypcyjnych do wydarzeń na żywo prowadzonych w całej Polsce. Autor publikacji na temat audiodeskrypcji.

Mariusz Trzeciakiewicz
Założyciel i prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka.

Speaker

W ramach projektów EU aktywnie działa na rzecz wsparcia osób niewidomych w powrocie na rynek pracy. Autorka audiodeskrypcji i napisów dla niesłyszących.

Justyna Mańkowska
Wiceprezes i założyciel Fundacji Katarynka.

Speaker

CEO Divante

Tomasz Karwatka
CEO Divante

Speaker

EMYS

Agenda

8.30

Rejestracja & Kawa


9.00

SpeakerLisa Apers

Will we still be human?

From the beginning of recorded history, humans have created things in an effort to improve life. We went through several revolutions and are about to enter what experts are calling a “Fourth Industrial Revolution” which is characterised by technologies that are continuously blurring the lines between the physical, digital, and biological spheres. Lisa will take you on a journey to the projected future and will speak about the developing technological advances, how they may alter humanity and the way we live life. During the workshop she will highlight four future technological trends and focus on the ethical questions they evoke.

Sala nr 408

9.00

SpeakerJulia Falkowska

Jak wykorzystać możliwości rejestracji eyetracking w badaniach interakcji użytkowników.

Na warsztacie omówimy możliwości zastosowań badań eyetrackingowych w pracy projektanta interfejsów użytkownika. Wspólnie przejdziemy przez proces przygotowania badania oraz przykładowej analizy wyników.

Sala nr 401

9.00

SpeakerPiotr Wojciechowski

Zmiana perspektywy, czyli od czego warto zacząć projektowanie

W trakcie warsztatu przećwiczymy wybrane metody i narzędzia wykorzystywane w trakcie fazy badawczej projektu, które wspierają pozyskiwanie informacji od użytkowników oraz spojrzenie na wyzwanie z ich perspektywy. Jako uczestnik otrzymasz także zestaw kilku gotowych do wydruku plansz, które będziesz mógł wykorzystać w swojej pracy zaraz po spotkaniu.

Sala nr 407

Lunch Break


13.30

Rejestracja & Kawa


14.00

SpeakerIga Mościchowska

Dlaczego nikt tego kuma, czyli jak uczyć o UX?

Praca projektanta UX wymaga stałej współpracy z różnymi interesariuszami, których poziom wiedzy o UX i procesie projektowym jest, delikatnie mówiąc, zróżnicowany. Do typowych obowiązków w zakresie projektowania dochodzi więc potrzeba stałej ewangelizacji i edukowania zespołu. Ale jak to robić, żeby nie wyjść na wymądrzającego się dupka lub lesera, który umie tylko w karteczki post-it? O oporze, nauce przez zanurzenie w doświadczeniu, cyklu Kolba i budowaniu sojuszu z grupą. Przemyślenia projektantki i badaczki UX, która uczyła i szkoliła z obszaru user experience blisko 1000 osób.

Sala konferencyjna

14.30

SpeakerDominika Sobolewska

Sztuka-nauka-nowe technologie w imię użyteczności

Sala konferencyjna

15.00

SpeakerMarcin Wichrowski

OpenArt - Sztuka Współczesna dla Wszystkich

Projekt „OpenArt - Sztuka Współczesna dla Wszystkich" miał na celu stworzenie innowacyjnego rozwiązania polegającego na opracowaniu multimedialnego przewodnika w formie aplikacji na urządzenia przenośne (smartfon i tablet) ułatwiającego dostęp do dzieł sztuki eksponowanych osobom z dysfunkcjami słuchu i wzroku oraz polepszającego doświadczenie odbioru sztuki dla osób pełnosprawnych z Polski i zza granicy.

Sala konferencyjna

15.30

SpeakerTomasz Karwatka

Projektowanie dla PWA (Progressive Web Apps)

Standard PWA, wspierany przez Google, umożliwia instalowanie stron www jak aplikacji. W wystąpieniu opowiem o tym, jak zmieni to User Experience dla klienta, równowagę w ekosystemie aplikacji i proces projektowania. Oprę się na doświadczeniach z tworzenia open sourcowego produktu https://vuestorefront.io/

Sala konferencyjna

Coffee break


16.00

SpeakerLisa Apers

Will we still be human?

From the beginning of recorded history, humans have created things in an effort to improve life. We went through several revolutions and are about to enter what experts are calling a “Fourth Industrial Revolution” which is characterised by technologies that are continuously blurring the lines between the physical, digital, and biological spheres. Lisa will take you on a journey to the projected future and will speak about the developing technological advances, how they may alter humanity and the way we live life. During her talk she will also highlight the ethical questions we need to ask ourselves while designing and creating new products during the fourth revolution.

Sala konferencyjna

16.30

SpeakerPiotr Wojciechowski

Zmiana perspektywy, czyli od czego warto zacząć projektowanie

Astro Teller z Google X powiedział w trakcie TED2016, że „zmiana perspektywy jest często o wiele ważniejsza niż bycie mądrym”. Podczas WUD Wrocław opowiem o tym dlaczego się z tym zgadzam i jak to przekłada się na codzienną pracę projektanta usług. Poznasz też sprawdzone metody i narzędzia pozwalające wyjść poza własne wyobrażenie rzeczywistości i zdobyć istotne informacje o użytkownikach, dla których projektujesz. Całość uzupełni kilka gotowych do wykorzystania wskazówek dzięki którym od razu będziesz mógł zastosować tę wiedzę w Twoich projektach

Sala konferencyjna

17.00

SpeakerDmytro Svarytsevych

Design Thinking in Real Life

How do you know when design work is done? Have you ever had situations when clients ask for fixes again and again. And you feel that project will never end. How good communication and systematic approach can make each project successful.

Sala konferencyjna

Coffee break


18.00

SpeakerKrzysztof Kubasek

"ROBOT POŻYTECZNY" - Proces powstawania robota społecznego EMYS. Pierwszego na świecie robota społecznego do nauki języków obcych.

Krzysztof Kubasek wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk PIęknych, projektant wzornictwa wspólnie z zespołem FLASH Robotics zaprezentują robota społecznego EMYS, którego stworzyli w chińskim mieście Shenzhen współpracując z amerykańskim akceleratorem hardwarowy HAX. Robot Emys będzie towarzyszył w trakcie wykładu.

Sala konferencyjna

19.00

SpeakerKrzysztof Piwowar

(Nie)wiarygodne obserwacje praktyków UX - o głupich błędach w interpretacji wyników

Każdemu zdarzają się błędy. Nawet najlepszym. Ważne jest to, aby wyciągnąć z tego wnioski i wprowadzić je w życie. Przedstawię wam opowieść o momentach, gdy jako projektanci/badacze odrywamy się od świata faktów, brniemy w szamanizm, nieświadomie sabotując decyzje projektowe. Oddam w wasze ręce instrukcję, w jaki sposób poprawnie interpretować wyniki badań bez gadania głupot. Potraktuj to jako małą pigułkę statystycznej i matematycznej wiedzy na własny użytek, podaną w wersji "dla o(d)pornych praktyków"

Sala konferencyjna

19.30

Audiomovie

W projekcie AudioMovie stworzyliśmy aplikację na urządzenia przenośne (smartfon/tabet), dzięki której w kinach będzie można odtwarzać alternatywne ścieżki dźwiękowe na własnych urządzeniach. Osoby niewidome czy słabowidzące będą mogły skorzystać z audiodeskrypcji. A osoby starsze czy cierpiące na dysleksję zamiast trudnych w czytaniu napisów będą mogły posłuchać wersji lektorskiej. Dzięki AudioMovie do kina będzie można chodzić naprawdę razem! AudioMovie stworzyliśmy właśnie dlatego, że wyobrażamy sobie kino dostępne dla wszystkich.

Sala konferencyjna

Zakończenie


Sponsorzy

PARTNERZY

Kontakt

Speaker


Katarzyna Szczesna

Speaker


Piotr Źrołka

Newsletter

Zostańmy w kontakcie

Generała Romualda Traugutta 19/21, 50-416 Wrocław